Prawidłowy rozwój dziecka

Posted Wrzesień 23rd, 2010 by admin

Obserwowanie prawidłowego rozwoju dziecka to podstawowy obowiązek każdego rodzica. Podczas spełniania tego obowiązku należy pamiętać, żeby nauczyć dziecko chodzenia do lekarza oraz dokonywania okresowych badań. Wystarczy skojarzyć wizytę u lekarza z czymś przyjemnym, po każdej wizycie wystarczy kupić dziecku batona, cukierka, czy małą zabawkę, a z pewnością lekarza będzie kojarzyć dobrze. Ewentualnie przed samą wizytą u lekarza można wejść do gabinetu bez dziecka(jeden rodzic zostaje z dzieckiem, drugi wchodzi) i zostawić w gabinecie jakiś upominek, prosząc lekarza, aby wręczył go naszemu dziecku po wykonaniu badania.

Badanie rozwoju naszego dziecka powinno odbywać się każdego dnia. Należy obserwować chód i zachowanie naszej pociechy. Gdy tylko zauważymy jakieś niepokojące zmiany nie wolno siać paniki, ale zwyczajnie pójść do lekarza, aby to sprawdzić. Nie można również mówić dziecku, że coś jest nie tak – takie rzeczy mówi się dopiero, gdy upewnimy się, że ma jakąś wadę i będziemy starali się ją usunąć. Gdy zaczniemy gdybać, potem przez całe życie ten młody człowiek będzie szukał u siebie wad i gdybał co jest nie tak i czemu, zamiast pójść do lekarza i to sprawdzić – to również ważna rzecz podczas rozwoju dziecka.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>